24 май

 
По случай 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, нашите второкласници представиха композицията „Пътят на словото“, вдъхновена от „История славянобългарска“.
Децата пресъздадоха образите на княз Борис I, светите братя Кирил и Методий, техните ученици и Паисий Хилендарски. Чрез символичния препис на творбата те ни напомниха, че да обичаме езика си означава да пазим и почитаме своя род, история и духовност.