Ден на Земята
„Ще пазим нашия общ дом – планетата Земя!, Ще се грижим да е усмихната! Никога няма да я разплакваме! Ще бъдем нейните малки ПАЗИТЕЛИ!“ – това заявиха първолачетата, след всички дейности през деня, които посветиха на 22 април.
Малките ученици изгледаха образователен филм, посветен на основните човешки дейности, които замърсяват природата и нанасят вреди на нашата планета. Разговаряха за „отпадъци“, „компостиране“,“рециклиране“ „глобално затопляне“, „дейности-замърсители“, „мерки за опазване“. Дискутираха за това какво трябва да правим, за да може планетата–майка да бъде щастлива и усмихната. Разбраха, че всеки от нас носи отговорност за опазването на Земята.
В знак на своята загриженост, те решиха да допринесат за „усмивка“ на родната планета, като я направят по-красива с цветята, които сами засадиха.
С благодарност към родителите, дарили красивите цветя за нашата ПЪРВОКЛАСНА ГРАДИНА!
/Емоцията от празника вижде във видеото. Стартирайте го като изберете изображението./



