Ден на Земята 

                                                                                                             

           „Ще пазим нашия общ дом – планетата  Земя!, Ще се грижим да е усмихната! Никога няма да я разплакваме! Ще бъдем нейните малки ПАЗИТЕЛИ!“ – това заявиха първолачетата, след всички дейности през деня, които посветиха на 22 април.

             Малките ученици изгледаха образователен филм, посветен на основните човешки дейности, които замърсяват природата и нанасят вреди на нашата планета. Разговаряха за „отпадъци“, „компостиране“,“рециклиране“ „глобално затопляне“, „дейности-замърсители“, „мерки за опазване“. Дискутираха  за това какво трябва да правим, за да може планетата–майка да бъде щастлива и усмихната. Разбраха,  че всеки от нас носи отговорност за опазването на Земята.

              В знак на своята загриженост, те решиха да допринесат за „усмивка“ на родната планета, като я направят по-красива с цветята, които сами засадиха.

              С благодарност към родителите, дарили красивите цветя за нашата  ПЪРВОКЛАСНА ГРАДИНА!

 

/Емоцията от празника вижде във видеото. Стартирайте го като изберете изображението./