Водещите Мишо и Мими откриха ефира на най-гледаната детска телевизия. Те дадоха старт на предаването с актуалните „първолашки новини“.
В рубриката „Панел“ първокласниците - панелисти разказаха за любимата си част от училищния живот – голямото междучасие, мисиите в двора, … четенето „по необходимост“, което носи награда.
В „Забавно междучасие“ репортерите Габи и Вики уловиха най-смешните и истински моменти от живота на първокласниците – от трудността „да не говориш“, до великото откритие, че понякога трите бонбона, които имаш не правят просто число, а ти дават възможност за ново приятелство.
В „Лятна прогноза за времето“ синоптичката Тиана обеща бури от смях, игри и безброй „Мамо, може ли още 5 минути?“, а публиката посрещна прогнозата с много усмивки.
В рубриката „Те-поети“ децата представиха свои творби от книгите „Големи питанки от малки умници“ и „Пролетта ми нашепна“. Малките автори доказаха, че детските емоции и въображение са пъстри, шарени, дълбоки и могат да политат навсякъде.
А в „Танци-манци“ танцова формация „Първокласно“ зареди всички с много настроение.
„Довиждане, първи клас! Здравей, ваканция!“- това бяха финалните думи на участниците в „Първокласно ТВ“
/Можете да се насладите на моментите от празника от видеото. ще го стартирате, като кликнете върху изображението./